Учители и ученици от ПМГ „Иван Вазов“ са наградени от общината за най-българския празник

Трима изявени учители от ПМГ „Иван Вазов“ получиха наградата „Учител на годината“ на община Димитровград по случай 24 май – празник на славянската писменост, на българската просвета и култура. За неуморния труд и успешната образователна дейност oтличието „Учител на годината“ заслужено се присъди на г-жа Живка Ненова – заместник-директор, г-жа  Ваня Маринчева и г-жа Милена Минчева – преподаватели по български език и литература. Заслужилите учители благодариха на ръководството и на колегите за номинацията, както и на община Димитровград, която всяка година отличава най-добрите просветни дейци. Акцент в награждаването беше  благодарността на учениците. Възпитаниците на г-жа Маринчева бяха направили специален плакат и ѝ поднесоха цветя. Петокласниците също поднесоха кошница с цветя, плакат и картичка на г-жа Минчева с емоционално видео послание от целия клас. За г-жа Ненова обаче емоциите бяха най-силни. Учениците от нейния първи випуск я изненадаха със специалното си присъствие на тържеството, за да я поздравят за отличието.

За високи постижения в науката и активна обществена дейност награди от община Димитровград получиха и зрелостниците на ПМГ „Иван Вазов“ Георги Ангелов и Станимир Славчев.