Учениците от ПМГ „Иван Вазов“ показаха стил и талант

Пленерът „Пеньо Пенев – цветовете и звуците на думите“ събра ученици от нашия град, сред които бяха и възпитаниците на ПМГ „Иван Вазов“. На 29.04. площад „Поезия“ оживя от слово и багри. Водещи на събитието бяха Катя Атанасова – учител по български език и литература в нашата гимназия и седмокласничката Андреа Антонова. Съвременните младежи се докоснаха до искрената, емоционална и дълбоко човешка поезия на Пеньо Пенев, който отдавна се е превърнал в емблема на нашия град.  Гимназистите рецитираха, рисуваха, пяха и се забавляваха. Стела Атанасова и Цветелина Димитрова от XI а клас участваха в изложбата „Индустриална и градска живопис“ с картини, които пресъздават  знакови места от Димитровград.

Поетът на младостта, труда и мечтите оставя след себе си стихове, които и днес звучат силно и вдъхновяващо. Деветокласниците от ПМГ „Иван Вазов“ Антония Маркова, Калоян Петков, Кристиан Тодоров, Александър Лозев, Денислав Иванов и Ангел Гиев от ПЕГ „Д-р Иван Богоров“ представиха емоционален рецитал по стихове на поета. За подготовката и вдъхновението на учениците се погрижиха Зорница Игнатова – учител по изобразително изкуство, Катя Атанасова и Диана Бонева – учители по български език и литература. Младите хора се постараха да излязат извън стандартните рамки и да се докоснат до изкуството нетрадиционно и провокиращо.

Празникът на площад „Поезия“ е поредното доказателство, че младите хора пазят жив духа на поета – в думите, в музиката, в багрите и в сърцата си.