Изявени учители и ученици от ПМГ „Иван Вазов“ бяха отличени от РУО – Хасково

Високи отличия за своите постижения в научната област през настоящата учебна година получиха учители и ученици от ПМГ „Иван Вазов“ в навечерието на 24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета, култура и на славянската книжовност. Изявените учители и ученици бяха наградени на тържествена церемония, организирана от Регионалното управление на образованието, в Дома на учителя в Хасково.

Петя Желязова – старши учител по география и икономика, получи почетното отличие – грамота „Неофит Рилски“ 2026г.

Тодор Тодоров – старши учител по философия, бе удостоен с наградата на Регионалното управление на образованието – Хасково, за изявени учители през учебната 2025/2026 г. с принос за развитието на образователното дело.

Най-изявените ученици от ПМГ „Иван Вазов“ също бяха отличени с Наградата на Регионалното управление на образованието – Хасково, за успехите си през учебната 2025/2026 г.

Ангелина Дякова от VII а клас – отлично представяне на националния кръг на олимпиадата по география и икономика.

Валентин Станчев от X а клас – първо място в националния кръг на олимпиадата по български език и литература, първо място в Националното състезание по финансова грамотност и класиран за националния кръг на олимпиадата по математика.

Константин Стоянов от X а клас – отлично представяне на националните кръгове на олимпиадите по география и икономика и астрономия, първо място в Националното състезание по финансова грамотност.

Наградите бяха връчени от началника на РУО – Хасково, г-жа Силвия Касабова. Тя благодари на учителите за труда, търпението и отдадеността на образователното дело. Началникът на РУО пожела на учениците винаги да носят в себе си любовта към словото и стремежа към учение. Г-жа Касабова благодари и на родителите за подкрепата, която непрестанно оказват.

Поздравления за нашите учители и ученици! Нека успехът да бъде винаги с тях!